Izidi rokometnih kvalifikacij za moško EP 2024 (2)

Ljubljana, 16. oktobra - Izidi 2. kroga rokometnih kvalifikacij za moško evropsko prvenstvo v Nemčiji 2024 in lestvice (2).

* Izidi, 2. krog:
- skupina 1:
- nedelja, 16. oktober:
Luksemburg - Portugalska      21:32 (5:14)
Turčija - Severna Makedonija  27:36 (8:17)
- lestvica:
1. Portugalska             2  2  0  0   76:48   4
2. Severna Makedonija      2  2  0  0   74:51   4
3. Luksemburg              2  0  0  2   45:70   0
4. Turčija                 2  0  0  2   54:80   0

- skupina 2:
- nedelja, 16. oktober:
Finska - Norveška             22:35 (14:19)
Slovaška - Srbija             21:27 (12:16)
- lestvica:
1. Norveška                2  2  0  0   73:48   4
2. Srbija                  2  2  0  0   61:45   4
3. Slovaška                2  0  0  2   47:65   0
4. Finska                  2  0  0  2   46:69   0

- skupina 3:
- sobota, 15. oktober:
Estonija - Islandija          25:37 (13:20)
- nedelja, 16. oktober:
Izrael - Češka                19:29 (10:16)
- lestvica:
1. Islandija               2  2  0  0   73:46   4
2. Češka                   2  2  0  0   60:42   4
3. Estonija                2  0  0  2   48:68   0
4. Izrael                  2  0  0  2   40:65   0

- skupina 4:
- nedelja, 16. oktober:
Romunija - Ukrajina           34:26 (18:14)
Ferski otoki - Avstrija       28:30 (14:14)
- lestvica:
1. Avstrija                2  2  0  0   66:60   4
2. Romunija                2  1  0  1   66:62   2
3. Ukrajina                2  1  0  1   55:59   2
4. Ferski otoki            2  0  0  2   53:59   0

- skupina 5:
- nedelja, 16. oktober:
Belgija - Hrvaška             27:30 (13:15)
Grčija - Nizozemska           32:28 (15:12)
- lestvica:
1. Hrvaška                 2  2  0  0   63:52   4
2. Nizozemska              2  1  0  2   53:56   2
3. Grčija                  2  1  0  1   57:61   2
4. Belgija                 2  0  0  2   51:55   0

- skupina 6:
- nedelja, 16. oktober:
Litva - Švica                 26:27 (11:17)
Gruzija - Madžarska           24:41 (11:18)
- lestvica:
1. Madžarska               2  2  0  0   77:47   4
2. Švica                   2  2  0  0   51:49   4
3. Litva                   2  0  0  2   49:63   0
4. Gruzija                 2  0  0  2   47:65   0

- skupina 7:
- nedelja, 16. oktober:
Kosovo - Slovenija            24:29 (12:14)
BiH - Črna gora               25:36 (11:21)
- lestvica:
1. Črna gora               2  2  0  0   65:45   4
2. Slovenija               2  2  0  0   57:44   4
3. Kosovo                  2  0  0  2   44:58   0
4. Bosna in Hercegovina    2  0  0  2   45:64   0

- skupina 8:
- nedelja, 16. oktober:
Latvija - Poljska             19:37  (9:13)
Italija - Francija            29:40 (13:19)
- lestvica:
1. Francija                2  2  0  0   75:47   4
2. Poljska                 2  2  0  0   67:42   4
3. Italija                 2  0  0  2   52:70   0
4. Latvija                 2  0  0  2   47:72   0

* Opomba: na zaključni turnir, ki bo med 10. in 28. januarjem 2024, se bodo uvrstile vse prvo- in drugouvrščene izbrane vrste iz vseh osmih kvalifikacijskih skupin, poleg njih pa še štiri najboljše tretjeuvrščene reprezentance

ad/ad
© STA, 2022