Izidi rokometnih kvalifikacij za moško EP 2024 (1)

Ljubljana, 16. oktobra - Izidi 2. kroga rokometnih kvalifikacij za moško evropsko prvenstvo v Nemčiji 2024 (1).

* Izidi, 2. krog:
- skupina 1:
- nedelja, 16. oktober:
Luksemburg - Portugalska      21:32 (5:14)
Turčija - Severna Makedonija  27:36 (8:17)
- lestvica:
1. Portugalska             2  2  0  0   76:48   4
2. Severna Makedonija      2  2  0  0   74:51   4
3. Luksemburg              2  0  0  2   45:70   0
4. Turčija                 2  0  0  2   54:80   0

- skupina 2:
- nedelja, 16. oktober:
Finska - Norveška             22:35 (14:19)
18.15 Slovaška - Srbija
- lestvica:
1. Norveška                2  2  0  0   73:48   4
2. Srbija                  1  1  0  0   34:24   2
3. Slovaška                1  0  0  1   26:38   0
4. Finska                  2  0  0  2   46:69   0

- skupina 3:
- sobota, 15. oktober:
Estonija - Islandija          25:37 (13:20)
- nedelja, 16. oktober:
Izrael - Češka                19:29 (10:16)
- lestvica:
1. Islandija               2  2  0  0   73:46   4
2. Češka                   2  2  0  0   60:42   4
3. Estonija                2  0  0  2   48:68   0
4. Izrael                  2  0  0  2   40:65   0

- skupina 4:
- nedelja, 16. oktober:
Romunija - Ukrajina           34:26 (18:14)
19.00 Ferski otoki - Avstrija
- lestvica:
1. Avstrija                1  1  0  0   36:32   2
2. Romunija                2  1  0  1   66:62   2
3. Ukrajina                2  1  0  1   55:59   2
4. Ferski otoki            1  0  0  1   25:29   0

- skupina 5:
- nedelja, 16. oktober:
Belgija - Hrvaška             27:30 (13:15)
Grčija - Nizozemska           32:28 (15:12)
- lestvica:
1. Hrvaška                 2  2  0  0   63:52   4
2. Nizozemska              2  1  0  2   53:56   2
3. Grčija                  2  1  0  1   57:61   2
4. Belgija                 2  0  0  2   51:55   0

- skupina 6:
- nedelja, 16. oktober:
Litva - Švica                 26:27 (11:17)
Gruzija - Madžarska           24:41 (11:18)
- lestvica:
1. Madžarska               2  2  0  0   77:47   4
2. Švica                   2  2  0  0   51:49   4
3. Litva                   2  0  0  2   49:63   0
4. Gruzija                 2  0  0  2   47:65   0

- skupina 7:
- nedelja, 16. oktober:
19.30 Kosovo - Slovenija
20.00 BiH - Črna gora
- lestvica:
1. Črna gora               1  1  0  0   29:20   2
2. Slovenija               1  1  0  0   28:20   2
3. Bosna in Hercegovina    1  0  0  1   20:28   0
4. Kosovo                  1  0  0  1   20:29   0

- skupina 8:
- nedelja, 16. oktober:
Latvija - Poljska             19:37  (9:13)
18.15 Italija - Francija
- lestvica:
1. Poljska                 2  2  0  0   67:42   4
2. Francija                1  1  0  0   35:18   2
3. Italija                 1  0  0  1   23:30   0
4. Latvija                 2  0  0  2   47:72   0

* Opomba: na zaključni turnir, ki bo med 10. in 28. januarjem 2024, se bodo uvrstile vse prvo- in drugouvrščene izbrane vrste iz vseh osmih kvalifikacijskih skupin, poleg njih pa še štiri najboljše tretjeuvrščene reprezentance

ad/ad
© STA, 2022