Anamarija Lampič: Če drugi menjajo službe, zakaj je ne bi tudi jaz

Planica, 12. oktobra - Anamarija Lampič je po pretekli sezoni smučarski tek zamenjala za biatlon. Sprememba panoge je bila za 27-letnico iz Valburge po obdobju naveličanosti njena skrita želja, zdaj pa želi dokazati, da je bila odločitev o menjavi službe prava.

Kranjska Gora.
Sprejem za olimpijsko skakalno reprezentanco.
Smučarska tekačica Anamarija Lampič.

V Pekingu je na olimpijskih igrah doživela razočaranje, potem ko se ni uvrstila v finale sprinta, a to ni vplivalo na njeno odločitev. Tako kratkih tekov v biatlonu ne bo, predana pa mu je 100-odstotno. Tudi z ostrim pogledom na prihodnost. Dolgoročni cilj so naslednje olimpijske igre v Cortini 2026.

Do takrat mora že nekaj pokazati, medtem ko za to zimo nima rezultatskih ciljev, je na predstavitvi reprezentanc v Planici 3. oktobra povedala Anamarija Lampič. V novi sezoni jo najprej čaka začetek pokala IBU v norveškem Sjusjoenu, prvenstva v Planici pa, kot pravi, najbrž ne bo doživela tekmovalno.