Slovenska futsalska reprezentanca s porazom iz Kazahstana

Astana, 8. oktobra - Slovenska futsalska reprezentanca je na drugi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2024 v Astani izgubila proti Kazahstanu z 0:2. Izbrance Tomislava Horvata naslednja tekma v skupini 5 čaka 3. marca v Črni gori. Slednjo so Slovenci doma uvodoma premagali s 3:1.

Dvoranski nogomet, futsal.

Slovenija se je s Kazahstanom merila četrtič, dvema remijema je dodala še drugi poraz. Tokrat so Kazahstanci povedli v sedmi minuti po zadetku Alberta Akbalikova, v 36. minuti pa je zmago potrdil Douglas Junior.

V glavnem delu kvalifikacij skupaj nastopa 36 držav, ki so razdeljene v 12 skupin. V elitni del tekmovanja bo napredovalo 12 zmagovalcev skupin in štiri najboljše drugouvrščene ekipe. Preostalih osem drugouvrščenih ekip pa bo šlo v dodatno razigravanje, kjer bodo razdeljene v štiri pare, skupni zmagovalci teh parov pa se bodo uvrstili v elitni del kvalifikacij.