Dončić razpoložen v prvi akciji na pripravljalnih tekmah lige NBA

Dallas, 8. oktobra - Slovenski košarkarski as Luka Dončić je v pretekli noči prvič pred novo sezono zaigral za Dallas Mavericks na pripravljalnih tekmah severnoameriške košarkarske lige NBA. Na domačem parketu je v slabih 18 minutah igre dosegel 16 točk, Dallas pa je izgubil proti Orlandu s 105:110.

Trst, Allianz Dome.
Slovenski košarkar Luka Dončić.

Dallas je na svoji drugi pripravljalni tekmi pred novo sezono tokrat zaigral s skoraj vsemi standardnimi igralci v moštvu. Dončić je začel tekmo in imel 75-odstotni met iz igre. K strelskem izkupičku je dodal še pet podaj in tri skoke.

Dragić in Čančar sta medtem zaigrala na isti tekmi, saj je Denver gostoval pri Chicagu. Več priložnosti je dobil Dragić, ki je za Chicago odigral skoraj 18 minut in vpisal osem točk. Čančar je v 8:19 minute igre zgrešil vse tri mete iz igre, ob tem pa dvakrat podal in ujel skok. Zmaga je s 131:113 ostala v Chicagu.