Pregled - šport do 12. ure

Ljubljana, 7. oktobra - Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu do 12. ure.

SUZUKA - Britanec George Russell je bil najhitrejši na drugem treningu pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v formuli ena za veliko nagrado Japonske v Suzuki. Na vrhu lestvice sta bila Mercedesa. V deževnih razmerah je bil drugi sedemkratni svetovni prvak Britanec Lewis Hamilton, vodilni v prvenstvu Nizozemec Max Verstappen je bil tretji. Če bo Verstappen zmagal na nedeljski dirki v pričakovanih mokrih razmerah in bo imel tudi najhitrejši krog dirke, bo uspešno ubranil naslov. Pred 18. od 22 dirk sezone Verstappen v svetovnem prvenstvu vodi pred Monačanom Charlesom Leclercom s 104 točkami naskoka, še dve točki več zaostaja Verstappnov moštveni kolega pri Red Bullu Mehičan Sergio Perez. Nekdanji svetovni prvak v formuli 1 Fernando Alonso je imel v zelo deževnih razmerah najboljši čas prvega treninga pred veliko nagrado Japonske.

TAŠKENT - Na svetovnem prvenstvu v judu v Taškentu sta tik pred vrati za slovenski tabor udarna sobota in nedelja. V soboto se bosta predstavila Kaja Kajzer v kategoriji do 57 kg in Martin Hojak v kategoriji do 73 kg, v nedeljo pa še branilka srebra z lanskega prvenstva v Budimpešti Andreja Leški v kategoriji do 63 kg. Zaradi bolezni je Hojak pred novinarske mikrofone prvič stopil šele na prizorišču v SP v Uzbekistanu. Tik pred SP je imel virozo, izgubil štiri dni treninga, vseeno pa optimistično pričakuje boje.