Živa Dvoršak v finalu EP do sedmega mesta

Vroclav, 15. septembra - Slovenska strelka Živa Dvoršak je na evropskem prvenstvu na 25 in 50 metrov v Vroclavu osvojila sedmo mesto v olimpijski disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 m. Enaintridesetletna Ljubljančanka je v finalu osmih najboljših strelk iz kvalifikacijskega dela zadela 304,4 kroga.

Japonska, Tokio.
Slovenska strelka Živa Dvoršak.

Zlato kolajno je osvojila Danka Rikke Maeng Ibsen, srebrno Čehinja Veronika Blažičkova, bronasto pa Ukrajinka Darja Tihonova. Obe najboljši tekmovalki sta Danski in Češki priborili prvi strelski kvoti za nastop na poletnih olimpijskih igrah v Parizu 2024, Dvoršakova in Urška Kuharič pa sta za Slovenijo osvojili prvi vozovnici za evropske igre, ki bodo prihodnje leto v Krakovu.

Živa Dvoršak, Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek bodo v soboto nastopile še na ekipni tekmi v kraljevski strelski disciplini.