Alcaraz osvojil OP ZDA in postal najmlajša številka 1

Ljubljana/New York, 12. septembra - Španec Carlos Alcaraz je zmagovalec teniškega odprtega prvenstva ZDA. V New Yorku je v finalu s 6:4, 2:6, 7:6, 6:3 premagal Norvežana Casperja Ruuda. Devetnajstletnik je s tem postal tudi najmlajši igralec v zgodovini, ki se je povzpel na vrh lestvice ATP.

ZDA, New York.
Teniško odprto prvenstvo ZDA.
Španski teniški igralec Carlos Alcaraz je zmagovalec teniškega odprtega prvenstva ZDA. V New Yorku je v finalu premagal Norvežana Casperja Ruuda.

Norveški teniški igralec Casper Ruud je v finalu izgubil proti Carlosu Alcarazu.

Španski teniški igralec Carlos Alcaraz.
Arhiv Xinhua/STA

Španski teniški igralec Carlos Alcaraz in Norvežan Casper Ruud.

(220912) -- NEW YORK, Sept. 12, 2022 (Xinhua) -- Casper Ruud of Norway competes during the men's singles final between Carlos Alcaraz of Spain and Casper Ruud of Norway at the 2022 U.S. Open tennis tournament in New York, the United States, on Sept. 11, 2022. (Xinhua/Liu Jie)

Naziv najmlajše številke 1 je doslej pripadal Avstralcu Lleytonu Hewittu, ki je novembra 2001 štel 20 let ter slabih devet mesecev. Alcaraz bo 20. rojstni dan praznoval 5. maja prihodnje leto.

Za razliko od Alcaraza, ki je igral v prvem finalu turnirjev za grand slam, je Ruud grenkobo finalnega poraza izkusil že letos junija na OP Francije. V finalu ga je takrat zanesljivo ugnal Španec Rafael Nadal.

Ruud je v 14. finalu izgubil petič, Alcaraz pa je v osmem finalu osvojil šesti naslov.