Vuelta Evenepoelu, zadnja etapa Molanu, Polanc skupno 12.

Madrid, 11. septembra - Belgijski kolesar Remco Evenepoel je zmagovalec dirke po Španiji. Danes je moral 22-letnik varno prepeljati zgolj še zadnjo etapo v Madridu. Sprintersko parado je sicer dobil Kolumbijec Juan Sebastian Molano. Edini Slovenec v cilju, Jan Polanc, je v skupnem seštevku zasedel 12. mesto.

Španija, Bilbao.
Belgijski kolesar Remco Evenepoel.
Arhiv dpa/STA

Za 30-letnega Polanca je bila to druga najboljša uvrstitev na tritedenskih preizkušnjah. Jubilejno deseto v karieri je sklenil na 12. mestu, kar je le mesto slabše od izida na dirki po Italiji pred petimi leti.

Skupno zmago je prepričljivo slavil Evenepoel, za katerega je bila to prva zmaga na tritedenskih dirkah. Nekdanji nogometni reprezentant v mlajših belgijskih selekcijah je v šesti etapi prevzel rdečo majico in jo branil vse do zadnjega.