Krimovke vodile tudi za pet golov, a ostale brez točk

Bukarešta, 11. septembra - Rokometašice Krima Mercatorja so v prvem krogu elitne lige prvakinj izgubile v gosteh proti Bukarešti z 28:30. Naslednja tekma krimovke v skupini A čaka prihodnjo nedeljo, ko v Ljubljano prihaja evropski prvak, norveški Kristiansand.

Rokometašinje RK Krim Mercator.

Slovenske prvakinje so neuspešno začele evropsko pot. Po dobrem prvem polčasu so v drugem domačinke zagospodarile v svoji dvorani in hitro prišle do oprijemljive prednosti, ki je niso več izpustile iz rok. Varovankam črnogorskega strokovnjaka Dragana Adžića se je ustavilo predvsem ob koncu prvega in začetku drugega polčasa.

Pri krimovkah sta bili najbolj razpoloženi Dimitrijeva in Radičevićeva, ki sta dosegli po devet golov.

V skupini A je Bietigheim visoko s 46:23 ugnal Banik Most, Ferencvaros je bil s 27:23 boljši od Odenseja, Kristansand pa je z 31:24 ugnal ekipo Bresta.