Četrti poraz Olimpije v ligi prvakov

Ljubljana, 10. septembra - Hokejisti SŽ Olimpije so v četrtem krogu lige prvakov v Ljubljani izgubili proti nemškemu Grizzlys Wolfsburgu z 0:4.

Slovenski prvaki tudi po četrti tekmi lige prvakov ostajajo brez točke. Proti nemški ekipi so bili večji del tekme povsem enakovredni tekmeci, tekmecem grozili, ob koncu druge tretjine pa jim je za trenutek pošla zbranost.

Kakovostni Nemci, ki imajo v svojih vrstah šest nekdanjih igralcev iz severnoameriške profesionalne hokejske lige NHL, so takrat po vodstvu z 1:0 iz prve tretjine izkoristili dve napaki ljubljanske obrambe in rešili vprašanje zmagovalca. Zadnja tretjina je bila tako bolj ali manj formalnost, tudi v njej so zeleno-beli zapravljali priložnosti, edini gol pa dosegli gosti.

Olimpija bo naslednjo tekmo lige prvakov igrala 5. oktobra, ko bo v Ljubljani gostila švicarski Zug, trenutno vodilno ekipo skupine.