Roglič in tekmeci po prostem dnevu v boj z uro

Alicante, 30. avgusta - Kolesarje na dirki po Španiji danes čaka deseta etapa. Slovenski as Primož Roglič in tekmeci se bodo spopadli z 31 km dolgo vožnjo na čas od Elcheja do Alicanteja. Gre za povsem ravninsko traso, ki pa bi vseeno lahko premešala karte med najboljšimi. Priložnost za skok na drugo mesto v skupnem seštevku bi lahko v tem primeru izkoristil tudi Roglič.

Španija, Bilbao.
Slovenski kolesar Primož Roglič (Jumbo Visma).
Arhiv dpa/STA

V skupnem seštevku vodi Belgijec Remco Evenepoel, izraziti favorit za današnjo etapno zmago. Drugi je Španec Enric Mas, ki za Evenepoelom zaostaja 1:12 minute, Roglič pa na tretjem mestu 1:53 minute.

Trikratni zmagovalec Vuelte Roglič je lani v zadnji vožnji na čas devetouvrščenega Masa ugnal za 2:04 minute, a je bila 34-kilometrska trasa precej bolj razgibana.

Nastopil bo še en slovenski kolesar. Jan Polanc se bo kot 25. v skupnem seštevku s starta pognal ob 16.11, Roglič pa ob 16.51.