Janja Garnbret o novi olimpijski kombinaciji: Načeloma je boljše, kot je bil sistem v Tokiu

München, 24. avgusta - Olimpijska kombinacija balvanov in težavnosti je na evropskem prvenstvu v športnem plezanju v Münchnu doživela premiero na velikih tekmovanjih. Za Slovence se je preizkus razpletel uspešno. Prva evropska prvakinja v tej disciplini Janja Garnbret je prepričana, da je sistem boljši od tistega, ki so ga imeli na olimpijskih igrah Tokio 2020.

Koper.
Športna plezalka Janja Garnbret.

Pred tekmovanjem je bilo največ pomislekov glede sistema točkovanja.

Triindvajsetletna Korošica je lani v Tokiu postala prva olimpijska prvakinja v športnem plezanju v kombinaciji treh disciplin hitrosti, balvanov in težavnosti na podlagi najboljšega zmnožka treh krogov finala. Na Königsplatzu v Münchnu pa je bilo v finalu kombinacije, v kateri se je v vsaki od konkurenc merila osmerica, na voljo skupaj 200 točk, 100 v balvanih in 100 v težavnosti. Garnbretova je osvojila 199,9 točke.