Gajser zmagovalec dirke v Franciji

Pariz, 21. avgusta - Slovenski dirkač Tim Gajser je zmagovalec predzadnje dirke sezone svetovnega prvenstva v motokrosu v elitnem razredu MXGP v Franciji. Do devete zmage v sezoni je svetovni prvak prišel z drugim mestom v prvi vožnji in zmago v drugi.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

Gajser je sicer že prejšnji teden na Finskem predčasno osvojil naslov svetovnega prvaka za leto 2022.

V drugi vožnji je dolgo kazalo, da bo Gajser končal na skupno drugem mestu na dirki, saj je vozil na tretjem mestu za Špancem Jorgejem Pradom in Jeremyjem Seewerjem. A v zadnjem krogu je najprej prehitel Švicarja, takoj zatem pa še Prada, z vodstvom in zmago v tej vožnji pa je imel dovolj točk, da je tudi skupno na dirki slavil.

Na koncu je imel 47 točk, drugi Švicar 45. Enak vrstni red je v SP, Gajser ima zdaj 721 točk, Seewer pa 615.

Zadnja dirka sezone bo čez 14 dni v turškem Afyonkarahisarju.