Loana Lecomte do evropskega naslova, Tanja Žakelj 12.

München, 20. avgusta - Francoska gorska kolesarka Loana Lecomte je nova evropska prvakinja v olimpijskem krosu. Na prvenstvu v Münchnu je 23-letnica v zahtevnih vremenskih razmerah ugnala rojakinjo Pauline Ferrand-Prevot ter tretjeuvrščeno Nizozemko Anne Terpstra. Edina slovenska predstavnica, Tanja Žakelj, je bila 12.

Kolesarka Tanja Žakelj.
Arhiv Aleš Fevžer/OKS

Triintridesetletnica iz Idrije je po pričakovanjih opravila z evropskim prvenstvom v Münchnu in zasedla mesto okoli najboljše deseterice. Za zmagovalko je zaostala 6:13 minute, v zadnjem krogu pa prehitela nekaj tekmic za končno 12. mesto.

Slavila je Lecomtova, ki je v cilj prišla 37 sekund pred rojakinjo Ferrand-Prevotovo ter 3:08 minute pred Terpstro.

Gorski del kolesarskega EP je tako zaključen, tekmovalci in tekmovalke pa se naslednji teden selijo v francoski Les Gets, kjer bo na sporedu svetovno prvenstvo.