Jorgić po začetnih težavah kot edini Slovenec v drugi krog

München, 17. avgusta - Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je napredoval v drugi krog posamičnega turnirja evropskega prvenstva v Münchnu. V prvem krogu je ugnal Srba Marka Jevtovića s 4:1 v nizih.

Japonska, Tokio.
Slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić.

Preostali slovenski predstavniki, Peter Hribar in Deni Kožul v moški ter Ana Tofant v ženski konkurenci, so obstali na prvi stopnički.

Jorgić se bo v drugem krogu pomeril proti Hrvatu Filipu Zeljku, ki je s 4:0 v nizih izločil Petra Hribarja. Proti hrvaškemu tekmecu Andreju Gaćini je bil nemočen tudi Deni Kožul, ki prav tako ni osvojil niza.

Ano Tofant je tesno ugnala favorizirana Ukrajinka Margarita Pesocka s 4:3.

V predtekmovalnih skupinah se je pri ženskah poslovila Sara Tokić, Katarina Stražar je po napredovanju iz skupine izgubila na zadnji stopnički dodatnih bojev za glavni del žreba, v prvem dodatnem krogu pa je izgubil Tilen Cvetko.