Pregled - šport do 12. ure

Ljubljana, 17. avgusta - Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu do 12. ure.

RIM - Slovenska plavalka Katja Fain se je po petem mestu v finalu na 200 m prosto na evropskem prvenstvu v Rimu uvrstila še v današnji finale na 400 m prosto, ki bo ob 18.44. V svoji kvalifikacijski skupini je končala na drugem mestu, skupno pa je imela četrti čas. Za Fainovo bo to drugi finale na tem EP, za Slovenijo pa peti. V moški konkurenci sta nastopila Sašo Boškan in Primož Šenica Pavletič, vendar se nista uvrstila v popoldanski finale. Boškan je v tretji kvalifikacijski skupini zasedel četrto mesto s časom 3:53,42, kar je njegov drugi čas v karieri, a je zadostoval le za skupno 18. mesto. Šenica Pavletič je bil v drugi kvalifikacijski skupini šesti, skupno pa 32.

PORTOROŽ - Letošnji teniški turnir WTA 250 v Portorožu, ki bo med 11. in 18. septembrom, bo gostil kar nekaj zvenečih imen. Kot so sporočili s tenisa Slovenije, bosta glavni igralki Kazahstanka Jelena Ribakina in Čehinja Barbora Krejčikova. Najvišje postavljena pa je Brazilka Beatriz Haddad Maia. Ribakina, trenutno 25. na lestvici WTA, je letošnja zmagovalka Wimbledona, Krejčikova, ki je bila februarja druga igralka sveta, trenutno pa je 19., pa lanska zmagovalka Rolanda Garrosa. Glede na trenutne uvrstitve je prva nosilka Haddad Maia, 26-letna Brazilka je trenutno na 16. mestu lestvice WTA, letos pa je dobila dva turnirja, oba na travi. Med prijavljenimi je 11 igralk prve petdeseterice, a do turnirja je še 26 dni in lahko pride do kakšne odpovedi.

LJUBLJANA - Slovenski nogometni prvoligaš Mura se je po poškodbi napadalca Nikole Petkovića odločil v igralski kader dodati novega napadalca. Kot poroča Ekipa SN, bo imel trener Damir Čontala na voljo srbskega 19-letnika Mihajla Baića. Baić, nekdanji nogometaš Spartaka Subotice, Čukaričkega in Crvene zvezde, je sicer član druge ekipe Osijeka, v Murski Soboti pa bo kot posojen nogometaš igral do konca sezone. So pa črno-beli ostali brez Martina Karamarka, ki ni podaljšal pogodbe. Kariero bo nadaljeval v prvi avstrijski ligi pri Hartbergu.

TOKIO - Japonsko tožilstvo je danes aretiralo člana upravnega odbora olimpijskih iger leta 2021 v Tokiu Haruyukija Takahashija, ki je bil osumljen jemanja podkupnine. Poleg njega so aretirali še tri ljudi, vpletene v škandal, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Takahashi je domnevno prejel 51 milijonov japonskih jenov (372.510 evrov) podkupnine od podjetja Aoki Holdings, uradnega partnerja lanskih OI.