Beni Savšek četrti na SP v Augsburgu

Augsburg, 31. julija - Slovenski kanuist Beni Savšek je finalu svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Augsburgu osvojil četrto mesto. Peto posamično medaljo na SP, ob zlatu in dveh srebrnih ima še bron, je zgrešil za štiri desetinke. Olimpijski zmagovalec iz Tokia in letošnji evropski prvak je za Nemcem Siderisom Tasiadisom, ki je osvojil zlato, ob dotiku vratc zaostal 2,01 sekunde.

Japonska, Tokio.
Slovenski kanuist Benjamin Savšek.

Drugi je bil kljub dvema dotikoma Slovak Alexander Slafkovsky, tretji pa drugi Nemec Franz Anton, ki je s progo tako kot Tasiadis opravil brez kazenskega pribitka.

Eva Alina Hočevar, edina slovenska kanuistka v polfinalu, se ni uvrstila v finale. V svojem osmem nastopu na prvenstvu, nastopila je namreč v prav vseh disciplinah, je dosegla 12. čas, za uvrstitev med najboljših deset ji je zmanjkalo 88 stotink sekunde.