Savšek edini slovenski finalist med kanuisti

Augsburg, 31. julija - Beni Savšek se je zanesljivo uvrstil v finale tekme kanuistov na svetovnem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Augsburgu. Aktualni olimpijski in evropski prvak je progo v polfinalu prevozil brez večjih napak, zasedel četrto mesto in bo imel v finalu, ki se bo začel ob 12.12 uri, odlično izhodišče za popoln napad.

Japonska, Tokio.
Slovenski kanuist Benjamin Savšek.

Savšek je bil edini Slovenec, ki si je med kanuisti priboril finale. Luki Božiču, ki je prav tako imel visoke cilje, so napake v zgornjem delu proge preprečile, da bi bil s pribitkom dveh sekund boljši kot 14., Anže Berčič pa je zasedel 23. mesto.

Blizu presenečenja je bila Eva Alina Hočevar. V svojem osmem nastopu na prvenstvu, nastopa namreč v prav vseh disciplinah, je dosegla 12. čas, za uvrstitev med najboljših deset ji je zmanjkalo 88 stotink sekunde.