Anita Horvat v finalu SP, svetovni rekord Sydney McLaughlin

Eugene, 23. julija - Anita Horvat je na svetovnem prvenstvu v atletiki v Eugenu v ZDA v polfinalu na 800 m zasedla tretje mesto v zadnji skupini in se je z osebnim rekordom in skupno šestim časom 1:59,60 uvrstila v finale.

Američanka Sydney McLaughlin je osvojila zlato medaljo na 400 m ovire z novim svetovnim rekordom 50,68 sekunde. Za prvi svetovni rekord na tem SP je krepko izboljšala svoj prejšnji dosežek v zgodovini, 51,41, ki ga je prav tako na stadionu Hayward Field v Eugenu dosegla 25. junija letos.

Finale na 800 m s Horvatovo bo zadnji dan SP v noči na ponedeljek ob 3.35 po slovenskem času. S tem se je polovica desetčlanske slovenske ekipe uvrstila v zaključne boje, Kristjan Čeh pa je osvojil drugo zlato medaljo v zgodovini slovenske atletike na SP.

Robert Renner je v kvalifikacijah skoka s palico končal na 27. mestu s 5,50 m.