Pogačar napadal, a se ni otresel Vingegaarda, etapa Pidcocku

Alpe d'Huez, 14. julija - Britanski kolesar Tom Pidcock je zmagovalec 12. etape dirke po Franciji. Olimpijski prvak v gorskem kolesarstvu je bil na 165,1 km dolgi trasi od Brincona do Alpe d'Hueza najboljši med ubežniki. V ozadju je slovenski as Tadej Pogačar napadal, skupno napredoval na drugo mesto, a vodilnega Danca Jonasa Vingegaarda ni uspel streti.

Francija.
Kolesarska dirka po Franciji.

Pogačar je v etapi zasedel peto mesto tik pred Vingegaardom. Drugo mesto je za Pidcockom osvojil Južnoafričan Louis Meintjes, tretji pa je bil štirikratni zmagovalec Toura, Britanec Chris Froome.

Jutri bo na vrsti 13. etapa od Bourg d'Oisansa do Saint-Etienna. Gre za tranzicijsko etapo od Alp na poti do Pirenejev, ki bodo prihodnji teden odločili o zmagovalcu Toura. Jutri pa bodo na svoj račun bržčas prišli ubežniki.