Urška Žigart drugič državna prvakinja v vožnji na čas

Novo mesto, 23. junija - Urška Žigart je nova državna prvakinja v vožnji na čas. Kolesarka ekipe Bike Exchange-Jayco je tako po letu 2020 drugič postala najboljša v državi v boju z uro. V okolici Novega mesta oziroma na Karteljevem je ugnala branilko naslova Eugenio Bujak in Uršo Pintar.

Pokljuka.
Slovenska kolesarja Urška Žigart in Tadej Pogačar.

Žigartova je na 14,4 km dolgi in razgibani trasi v okolici Novega mesta s startom in ciljem na Karteljevem slavila s časom 20:11 minute, s čimer je bila za 19 sekund hitrejša od lanske zmagovalke. Pintarjeva je v cilj pripeljala z zaostankom 36 sekund.

Med starejšimi mladinci je bil najhitrejši Natan Gregorčič, med starejšimi mladinkami je bila najboljša Pija Galof. Med mlajšimi mladinci do 17 let je slavil Erazem Valjavec, sicer sin nekdanjega kolesarja Tadeja Valjavca.

Ob 17. uri so se na traso podali tudi člani.