Janja Šegel 14. plavalka sveta na 100 m prosto

Budimpešta, 22. junija - Plavalka ravenskega Fužinarja Janja Šegel je na svetovnem prvenstvu v Budimpešti osvojila 14. mesto v kraljevski disciplini na 100 m prosto. Z dosežkom 54,36 se je lastnemu slovenskemu rekordu približala na sedem stotink sekunde.

Gruzija, Tbilisi.
Slovenska plavalka Janja Šegel.

Za mlado Korošico je bil to že drugi polfinale na SP, potem ko je bila 14. tudi na 200 m prosto.

V polfinalu na 100 m prosto je bila najhitrejša Avstralka Mollie O'Callaghan, ki se je z 52,85 edina spustila pod mejo 53 sekund, manj kot dve desetinki pa sta za njo zaostali Švedinja Sarah Sjoestroem in Američanka Torri Huske.

Blizu osmerici bi bila Šeglova lahko tudi s štafeto na 4 x 200 m prosto, saj so današnje kvalifikacije pokazale, da bi slovenski rekord zadostoval za preboj v finale.