Adebayo Miamiju zagotovil vodstvo v dvoboju z Bostonom

Boston, 22. maja - Košarkarji Miamija so v tretji tekmi finala vzhodne konference severnoameriške lige NBA v gosteh premagali Boston s 109:103 in v boju z na štiri zmage povedli z 2:1. Ključni igralec tekme je bil Bam Adebayo z 31 točkami.

Adebayo je odlično nadomestil prvega zvezdnika ekipe s Floride Jimmyja Butlerja, ki se je poškodoval v prvem polčasu. Na prvih dveh tekmah je Adebayo v povprečju dosegel le osem točk, danes pa je 31 točkam dodal še 10 skokov, šest podaj ter tekmecem ukradel štiri žoge.

Miami je zablestel v prvem delu ko je povedel s 46:20. Tesno je postalo v končnici, ko so se gostitelji 2:40 minute pred koncem približali na 93:92, s serijo 7:0 pa so gostje spet lažje zadihali in Bostonu niso dovolili, da bi še drugič ogrozil zmago.