Leclercu najboljši startni položaj v Španiji

Barcelona, 21. maja - Vodilni v seštevku svetovnega prvenstva formule 1, Monačan Charles Leclerc, bo tudi nedeljsko dirko za VN Španije v Montmelu začel z najboljšega startnega izhodišča. Voznik Ferrarija je bil na katalonskem dirkališču v kvalifikacijah za 0,323 sekunde hitrejši od najostrejšega tekmeca za skupno zmago, Nizozemca Maxa Verstappna v Red Bullu.

Avstralija, Melbourne.
Ferrarijev voznik Charles Leclerc iz Monaka.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA

Za navdušenje 100.000-glave množice na šesti postaji sezone je poskrbel domačin Carlos Sainz s Ferrarijem, ki je osvojil tretje mesto in se bo na dirko podal iz druge vrste skupaj z voznikom Mercedesa, Britancem Georgeom Russellom.

V tretji vrsti 4,655 km dolge proge bosta drugi dirkač Red Bulla, Mehičan Sergio Perez, in drugi voznik Mercedesa, Britanec Lewis Hamilton.

V seštevku za svetovno prvenstvo ima Leclerc 19 točk prednosti pred branilcem naslova Verstappnom.

ag/lr/ag
© STA, 2022