Ubežniku Oldaniju 12. etapa Gira

Genova, 19. maja - Italijan Stefano Oldani je zmagovalec 12., 204 kilometre dolge etape kolesarske dirke po Italiji od Parme do Genove. Kolesar ekipe Alpecin-Fenix je bil najmočnejši v ubežni skupini, ki je prvotno štela 25 kolesarjev, na zadnjem od treh kategoriziranih vzponov tretje kategorije pa so v ospredju ostali le še trije.

Komenda.
Kolesarstvo, kolesarjenje.

Štiriindvajsetletni Oldani je vknjižil svojo prvo zmago v profesionalni karieri.

V skupnem seštevku ni prišlo do sprememb na vrhu, v petek bo še devetič letos rožnato majico oblekel Španec Juan Lopez, ki ima 12 sekund prednosti pred olimpijskim prvakom in nekdanjim zmagovalcem Gira, Ekvadorcem Richardom Carapazom.

Oba sta danes v cilj prišla v glavnini, ki je zaostala devet minut in osem sekund. V njej je bil tudi edini slovenski predstavnik Domen Novak. Zasedel je 63. mesto.