Miami na krilih Butlerja do prve zmage na vzhodu

Miami, 18. maja - Košarkarji Miamija so na prvi tekmi finala vzhodne konference po zaslugi razpoloženega Jimmyja Butlerja, ki je dosegel kar 41 točk, ugnali Boston Celtics s 118:107 in v dvoboju na štiri zmage povedli z 1:0.

ZDA, Oakland.
Ameriški košarkar Jimmy Butler.
Arhiv Xinhua/STA

Boston je tekmo bolje začel in v drugi četrtini ušel že na 47:35, na to pa vseskozi vodil za 10 točk, ob polčasu pa z 62:54. Nato je na sceno stopil Butler in s soigralci. V uvodu drugega dela je Miami z delnimi izidom 13:1 najprej povedel, do konca tretjega dela pa je razlika narasla kar na 93:76.

Miami je tretjo četrtino dobil kar z 39:14 in ko je Tyler Herro v zadnjem delu razliko zvišal na 20 točk, je bil zmagovalec odločen.

Danes se začenja finale tudi na zahodu. V San Franciscu bo gostoval Dallas s slovenskim zvezdnikom Luko Dončićem.