Florida Panthers že v četrtfinale lige NHL

Dallas, 14. maja - Hokejisti Florida Panthers so se že uvrstili v četrtfinale severnoameriške lige NHL. Na šesti tekmi so v gosteh po podaljšku s 4:3 premagali Washington Capitals in v boju na štiri zmage v vzhodni konferenci prvič po letu 1996 napredovali s 4:2. Odločilni gol je po 2:46 minute podaljšane igre dosegel Kanadčan Carter Verhaeghe.

Na vzhodu je bila še tekma Pittsburgh Penguins - New York Rangers, na kateri so s 5:3 slavili rangerji in dvoboj na štiri zmage izenačili na 3:3. Chris Kreider je popeljal goste v vodstvo 1:28 minute pred koncem tekme in pomagal rangerjem izsiliti sedmo tekmo. Ta bo v nedeljo v New Yorku.

Medtem pa so Dallas Stars v zahodni konferenci premagali Calgary Flames s 4:2 in dvoboj prvega kroga končnice na štiri zmage prav tako izenačili na 3:3. Odločilna sedma tekma bo v nedeljo v Calgaryju.