Kegl četrti na olimpijadi gluhih

Rio de Janeiro, 13. maja - Gluhi tenisač Marino Kegl je s porazom in končnim četrtim mestom končal nastope na 24. poletni olimpijadi gluhih v brazilskem Saxias do Sulu. V boju za bron ga je s 6:2 in 6:1 premagal Indijec Prithvi Sekhar, sicer četrti nosilec turnirja, Kegl pa je prišel v Brazilijo kot tretjepostavljeni igralec.

Tekma za tretje mesto je postregla z vrhunskimi izmenjavami z izjemno razigranim in natančnim Indijcem. Kegl mu je prepustil preveč točk na račun neizsiljenih napak.

Prekmurec Kegl je v prvem nizu povedel z 2:0 v igrah, nato je Sekhar z odvzemom servisa izenačil. Prvi niz je dobil z natančno in napadalno igro in na račun ne izsiljenih Keglovih napak, bilo je 6:2. Tudi drugi niz je Kegl začel z odvzemom servisa Indijcu. Vendar je ta že v naslednji igri izenačil in nato Keglu prepustil zelo malo točk in zmagal s 6:1.