Bouwman zmagovalec sedme etape Gira

Potenza, 13. maja - Nizozemski kolesar ekipe Jumbo-Visme, Koen Bouwman, je zmagovalec sedme, prve prave gorske etape letošnje kolesarske dirke po Italiji. Nizozemec, ki je na Giru svoji ekipi priboril prvo zmago po treh letih, je v sprintu ubežnikov premagal rojaka Baukeja Mollemo in Italijana Davideja Formola. Za 28-letnega Nizozemca je to šele druga zmaga v karieri, prvo je zabeležil leta 2017 na dirki Criterium du Dauphine.

Brda.
Kolesarska dirka po Italiji.

Solidno je v etapi od Diamanteja do Potenze, ki je bila dolga 196 kilometrov in je vsebovala štiri gorske cilje, enega prve, dva druge in enega tretje kategorije, kolesaril tudi edini slovenski kolesar Domen Novak, na cilj je prišel med prvimi v glavnini. Ta je zaostala dve minuti in 59 sekund, zasedel pa je 20. mesto.

V skupnem seštevku je vodstvo zadržal Španec Juan Lopez, ki ima 38 sekund prednosti pred Nemcem Lennardom Kämno.