Kopitarjev Los Angeles zapravil prvo priložnost za napredovanje

Los Angeles, 13. maja - Hokejisti Los Angeles Kings so zapravili prvo priložnost za napredovanje v drugi krog končnice zahodne konference severnoameriške lige NHL. Zasedba Edmonton Oilers je v gosteh zmagala na šesti tekmi s 4:2 ter izid obračuna s kralji poravnavala na 3:3 v zmagah. O zmagovalcu te serije bo odločala sedma tekma, ki bo v Edmontonu.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar z ekipo Los Angeles Kings.

Edmonton je po 21 minutah vodil že 2:0, zadela sta Connor McDavid in Evander Kane. A se je kraljem uspelo vrniti. Sean Durzi je ob moštveni premoči na ledu znižal na 1:2, tudi s pomočjo podaje slovenskega asa Anžeta Kopitarja. Carl Grundström pa je zadel za izenačenje 2:2 po le 29 sekundah tretje tretjine.

V sklepnem delu obračuna pa so bili uspešnejši člani Edmontona, ki so zaustavili vse napade kraljev. Tyson Barrie je povišal na 3:2, Kane pa je natanko minuto pred koncem postavil končni izid 4:2.