Phoenix premagal Dončićev Dallas za 30 točk

Phoenix, 11. maja - Košarkarji Dallas Mavericks so na peti tekmi konferenčnega polfinala lige NBA v Arizoni doživeli visok poraz za kar 30 točk. Domači Phoenix Suns so namreč po izjemnem drugem polčasu na krilih 28 točk Devina Bookerja in 20 Deandreja Aytona zmagali s 110:80. Luka Dončić je za teksaško ekipo dosegel 28 točk, 11 skokov in dve podaji.

Japonska, Saitama.
Ameriški košarkar Devin Booker.
Arhiv Xinhua/STA

Najboljša ekipa rednega dela z najboljšim trenerjem lige Montyjem Williamsom je drugi polčas odprla z delnim izidom 11:4 in se ni več ozirala nazaj, Dallas pa je samo v tretji četrtini izgubil 12 žog.

V boju na štiri zmage je Phoenix povedel s 3:2, šesta, morda že odločila tekma je v petek spet na sporedu v Teksasu.

Prednost s 3:2 so si na vzhodu priigrali tudi košarkarji Miami Heat, ki so peto tekmo konferenčnega polfinala proti Philadelphia 76ers dobili s 120:85.