Golden State le še korak od napredovanja

San Francisco, 10. maja - Košarkarji Golden State Warriors so dobili četrto tekmo polfinala zahodne konference lige NBA proti Memphis Grizzlies s 101:98 in v boju na štiri zmage povedli s 3:1.

Hrvaška, Zagreb.
Košarka, košarkarski obroč, košarkarska žoga, koš.
Arhiv Hina/STA

Na vzhodu je dvoboj med Milwaukee Bucks in Boston Celtics izenačen na 2:2, potem ko so prvaki v domači dvorani v Milwaukeeju na četrti tekmi klonili s 108:116.

V San Franciscu se je tokrat Stephen Curry izkazal v ključnih trenutkih dvoboja. Curry je v zadnjih 45,7 sekunde tekme na poti do 32 točk zadel osem prostih metov ter bojevnike po preobratu v zadnji četrtini popeljal do pomembne zmage.

Boston je na krilih Ala Horforda, ki je dosegel 30 točk, od tega 16 v zadnji četrtini, v gosteh premagal Milwaukee.