Kralji po dveh porazih le premagali Edmonton

Los Angeles, 9. maja - Hokejisti Los Angeles Kings so zmagali na četrti tekmi končnice v zahodni konferenci severnoameriške hokejske lige NHL. Kralji so davi na domačem ledu s 4:0 odpravili Edmonton Oilers ter izid v boju na štiri zmage izenačili na 2:2. Slovenski as v dresu Los Angelesa Anže Kopitar je sprožil tri strele na gol v 23 minutah na ledu.

ZDA, Los Angeles.
Hokejisti Los Angeles Kings.
Arhiv Xinhua/STA

Mojstrsko je tekmo opravil vratar kraljev Jonathan Quick, ki je ohranil mrežo nedotaknjeno ter zaustavil vsega skupaj 31 strelov na gol Edmontona. Med enim od branjem je celo izgubil rokavico in še vedno obranil gol z levo roko brez rokavice.

Carl Grundstrom je dosegel dva gola v tretji tretjini, potem ko sta Trevor Moore in Troy Stecher zadela v prvi tretjini. Los Angeles pa je odločno zaprl oba najboljša strelca gostujoče zasedbe Connorja McDavida in Leona Draisaitla.