Na Suhorju se bodo poklonili spominu na britanskega pilota
Pivka, 5. maja - V vasi Suhorje v Brkinih bosta danes predsednik DS Alojž Kovšca in veleposlanica Združenega kraljestva Tiffany Sadler položila venca k spomeniku padlemu pilotu britanskega lovskega letala Spitfire Edmundu Ramsbothamu. Njegovo letalo je tik pred koncem druge svetovne vojne na tistem kraju strmoglavilo.
Domačini so po nesrečnem dogodku pilota pokopali na vaškem pokopališču, po vojni pa so njegove ostanke prekopali na beograjsko vojaško pokopališče.
Krajani Suhorja na dogodek niso pozabili in so želeli spomin nanj ohraniti tudi za mlajše generacije. Ob pomoči Parka vojaške zgodovine iz Pivke so zato junija lani na mestu, kjer je 29. aprila 1945 strmoglavilo lovsko letalo Spitfire MH 980, postavili spomenik, ki ga je zasnoval akademski kipar Jurij Smole.