Umrl eden od pionirjev F1 Tony Brooks

London, 4. maja - Pionir motošporta Tony Brooks, ki je v petdesetih letih prejšnjega stoletja osvojil šest dirk za veliko nagrado v formuli 1 in se ga je prijel vzdevek dirkaški zobozdravnik, je umrl v starosti 90 let. Britanec je bil zadnji preživeli zmagovalec dirke formule 1 iz petdesetih let prejšnjega stoletja.

Velika Britanija, London.
Pionir motošporta Tony Brooks, ki je v petdesetih letih prejšnjega stoletja osvojil šest dirk za veliko nagrado v formuli 1 in se ga je prijel vzdevek "dirkaški zobozdravnik", je umrl v starosti 90 let.

Bil je del posebne skupine voznikov, ki so bili pionirji tega športa in so premikali meje ob velikem tveganju, je ob njegovi smrti dejal šef formule 1 Stefano Domenicali.

Brooks je vknjižil svojo prvo zmago v svetovnem prvenstvu na veliki nagradi Velike Britanije v Aintreeju leta 1957, kjer je ob boku Stirlinga Mossa dirkal za ekipo Vanwall. V svoji karieri je na le 38 dirkah 10-krat stal na stopničkah, osvojil pa je tudi veliko nagrado Belgije, Italije, Francije in Nemčije.