Kralji brez Kopitarja boljši od Seattla, Dallas v končnici

Seattle, 28. aprila - Hokejisti Los Angeles Kings so dobili še peto zaporedno tekmo v severnoameriški ligi NHL. Zanjo so s 5:3 v odsotnosti nekaterih zvezdnikov, med njimi tudi Anžeta Kopitarja, premagali Seattle Kraken. Pri kraljih so danes poleg Kopitarja manjkali še Alex Iafallo, Adrian Kempe, Dustin Brown, Alexander Edler in Olli Määttä.

ZDA, New York.
Hokejisti Los Angeles Kings.

Kljub vsemu so hokejisti Los Angelesa dobili obračun s Seattlom. Kraken so povedli z 2:0, a so v drugi tretjini gosti izid dvakrat poravnali. V zadnji tretjini so najprej povedli po golu Liasa Anderssona, piko na i pa je z zadetkom v prazno mrežo postavil Andreas Athanasiou.

Zadnje mesto v končnici pa je kljub porazu po podaljšku s 3:4 proti Arizona Coyotes pripadlo Dallas Stars. V prvem krogu končnice se bodo zvezde pomerile bodisi s Calgary Flames bodisi s Colorado Avalanche. Kings bodo igrali proti Edmonton Oilers.