Betis po enajstmetrovkah tretjič do španskega pokala

Sevilla, 24. aprila - Nogometaši Betisa iz Seville so tretjič po letih 1977 in 2005 osvojili španski pokal. V finalu v domači Sevilli so se veselili zmage s 5:4 po streljanju enajstmetrovk proti Valencii. Po rednem delu se je tekma končala 1:1, pa tudi podaljšek ni prinesel spremembe.

Maribor.
Nogomet, nogometna žoga.

Finale Cope del Rey, kraljevega pokala, je na tribune objekta Estadio de La Cartuja privabil 53.000 gledalcev. Te je že v 11. minuti razveselil Borja Iglesias, ki je domačim s strelom z glavo zagotovil vodstvo. Hugo Duro je v 30. minuti izenačil po hitrem protinapadu, ko je žogo lepo poslal čez vratarja Claudia Brava, ki je zapustil svoj gol.

Pri izvajanju enajstmetrovk so bili uspešni vsi nogometaši, razen 19-letnega Američana v vrstah Valencie Yunusa Musaha, ki je bil na vrsti v četrti seriji.