Litija in Dobovec dobila drugi tekmi polfinala 1. SFL

Ljubljana, 23. aprila - Nogometaši Litije in Dobovca so dobili drugi tekmi polfinala 1. SFL. Litijani so s 6:2 slavili na Vrhniki in povedli 2:0 v zmagah. Dobovec je tesno z 1:0 zmagal na Ptuju in poravnal izid s Hišo daril Ptuj na 1:1. Tretji tekmi bosta na sporedu v torek.

Ptujčani in Dobovčani so vnovič odigrali zelo izenačeno tekmo, junak obračuna pa je bil Niko Cesarec, ki je zadel po akciji s kota v 4. minuti. Dobovec je dominiral v prvem polčasu, v nadaljevanju je imel od igre več prav Ptuj, a je bil vsaj trikrat na svojem mestu vratar Damir Puškar.

Litija je po zmagi s 6:2 le še korak do finala. Ferreira dvakrat in Jediael sta poskrbela za vodstvo Litije 0:3. Max Vesel je z golom v zadnji minuti prvega polčasa obudil domače upe, ki jih je okrepil še Nikola Jandrić z golom v 21. minuti.