Phoenix brez prvega zvezdnika Bookerja na vsaj dveh tekmah

Phoenix, 21. aprila - Košarkarji Phoenix Suns, prvi favoriti za naslov prvaka v severnoameriški ligi NBA, se v prvem krogu končnice spopadajo s precej večjimi težavami, kot so pričakovali. Pri zmagovalcih rednega dela sezone se je na drugi tekmi proti New Orleans Pelicans ob porazu s 114:125 poškodoval prvi strelec Devin Booker.

Japonska, Saitama.
Ameriški košarkar Devin Booker.
Arhiv Xinhua/STA

Booker naj bi po poročanju ESPN zaradi poškodbe stegenske mišice manjkal tako na tretji kot četrti tekmi končnice.

Petindvajsetletnik je na drugi tekmi proti New Orleansu dosegel 31 od 61 točk Phoenixa v prvem polčasu, ko so gostitelji še vodili s petimi točkami prednosti.

Nato pa je moral zvezdnik sonc, Booker je lani v Tokiu popeljal ekipo ZDA do zlate olimpijske medalje, zaradi poškodbe v tretji četrtini zapustiti igrišče.