Brooklyn Gorana Dragića doživel še drugi poraz

Boston, 21. aprila - Košarkarji Brooklyn Nets, katerih član je tudi Slovenec Goran Dragić, so v prvem krogu končnice severnoameriške lige NBA proti Boston Celtics doživeli še drugi poraz. Kelti so v domači dvorani tokrat po zaostanku za 17 točk v drugi četrtini pripravili preobrat v zadnji in s 114:107 premagali mrežice ter v boju na štiri zmage povedli z 2:0.

Hrvaška, Zagreb.
Košarka, košarkarska žoga, koš.
Arhiv Hina/STA

Jaylen Brown z 22 in Jayson Tatum z 19 točkami sta najbolj zaslužna za preobrat Bostona, ki nikoli ni bil v prednosti do osmih minut pred koncem tekme.

Prvi strelec Brooklyna je bil Kevin Durant s 27 točkami. Nekdanji najkoristnejši igralec lige je imel slab met iz igre 4-17, izgubil je tudi štiri žoge.

Tudi Kyrie Irving se ni znašel proti močni obrambi tekmeca in dosegel le 10 točk. Dragić je v igro vstopil s klopi, odigral 20 minut in v tem času dosegel 18 točk, štiri skoke in eno ukradeno žogo.