Avstralija z najnižjo brezposelnostjo v 48 letih
Canberra, 14. aprila - Stopnja brezposelnosti v Avstraliji je marca s 3,954 odstotka pristala na najnižji ravni po letu 1974. Februarja je bila štiriodstotna. Število brezposelnih je na mesečni ravni upadlo za 12.000, novih delovnih mest v državi pa je bilo neto ustvarjenih 18.000, je danes objavil avstralski statistični urad.
Tudi v Avstraliji mnogi delodajalci tožijo, da le stežka najdejo delovno silo. Avstralsko gospodarstvo je namreč na račun nizkih obrestnih mer, stimulativnih državnih ukrepov in visokih prihrankov v zelo dobri kondiciji.
Ugodne številke na trgu dela prav pridejo tudi avstralskemu konservativnemu premierju Scottu Morrisonu, ki se bo konec maja na volitvah potegoval za nov mandat.