V Antalyi derbi Slovenija - Hrvaška
Antalya, 13. aprila - Slovensko žensko teniško reprezentanco danes v Antalyi čaka odločilni dvoboj za prvo mesto v skupini pokala Billie Jean King. Zmaga najverjetneje prinaša neposredno uvrstitev v svetovno skupino, ob porazu pa bo potrebno za uresničitev cilja premagati preostale tri tekmece, vključno s sobotnim dvobojem za razvrstitev.
Francija, Pariz.
Tenis.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA
Slovenija je v prvih dveh krogih z 2:1 premagala Gruzijo in Avstrijo, Hrvaška pa je bila brez izgubljenega niza boljša od Bolgarije in Švedske.
Slovenija ima v Antalyi najvišjeuvrščeno igralko na lestvici WTA, 27. igralko sveta Tamaro Zidanšek, Hrvaška pa ima najbolj izenačeno postavo, saj so tri igralke uvrščene med prvih 110 na svetu. Petra Martić je 60., Ana Konjuh 64., Donna Vekić pa 108.