Brez slovenskega moškega finala v Meiringenu

Bern, 10. aprila - Na švicarski premieri svetovnega pokala v športnem plezanju v Meiringenu je na sporedu le še zadnje dejanje, moški finale, ki bo minil brez slovenskega zastopstva. Med dvajseterico polfinalistov so bili tudi štirje Slovenci, Zan Lovenjak Sudar, Gregor Vezonik, Anže Peharc in Jernej Kruder, ki se niso uvrstili v finale najboljše šesterice.

Športno plezanje, plezalna stena.

Vodilnemu po kvalifikacijah Lovenjaku Sudarju se polfinale ni posrečil in je osvojil 20. mesto med dvajseterico polfinalistov, Vezonik je bil 13., Peharc in Kruder pa sta tekmo končala na 17. oziroma 18. mestu.

Že na začetku sezone pa se je izkazala Janja Garnbret, ki je v odlični poolimpijski formi ter je včeraj prepričljivo zmagala.

Vita Lukan je polfinale zgrešila na 23. mestu, Mia Krampl je bila 25., Sara Čopar 37., Lučka Rakovec 39., Julija Kruder 43. in Katja Debevec 47.