Poljakinje boljše od slovenskih hokejistk

Katovice, 9. aprila - Slovenska ženska hokejska reprezentanca je na drugi tekmi svetovnega prvenstva divizije 1 v skupini B v Katovicah izgubila proti gostiteljici Poljski z 0:4.

Slovenke so po prvi, zgodovinski zmagi v tretjem rangu tekmovanja proti Italiji v petek tokrat morale priznati premoč domačinkam. V prvi tretjini so še držale stik s Poljakinjami, te pa so v drugi tretjini, in sicer v 31. minuti v razmaku vsega 24 sekund kronale premoč in dosegle dva zadetka. V zadnji tretjini so zadele še dvakrat in zasluženo slavile. Razmerje strelov je bilo kar 57:20 v poljsko korist.

Na preostalih dveh tekmah je Kazahstan s 5:1 ugnal Južno Korejo, Kitajska pa je bila s 6:3 boljša od Italije.

Naslednje tekmice Slovenk bodo vodilne Kitajke, tekma bo v ponedeljek ob 13. uri.