Španec Espargaro s prvega startnega mesta na VN Argentine

Buenos Aires, 3. aprila - Španec Aleix Espargaro bo dirko svetovnega prvenstva v motociklizmu za veliko nagrado Argentine v Termasa de Río Hondi začel s prvega startnega mesta v elitnem razredu motoGP. V kvalifikacijah sta si prvo vrsto zagotovila še njegov rojak Jorge Martin in Italijan Luca Marini.

Svetovni prvak Fabio Quartararo iz Francije je bil šesti z več kot pol sekunde zaostanka in bo dirko začel iz druge vrste. Italijan Francesco Bagnaia, svetovni podprvak lani, je bil šele 14.

V razredu moto2 si je prvi "pole position" zagotovil 16-lenti Španec Fermin Aldeguer in s tem postal najmlajši v zgodovini SP, ki mu je to uspelo. Augusto Fernandez je na drugem mestu zaostal 0,150 sekunde. V najšibkejšem razredu moto je bil v kvalifikacijah drugič v karieri najhitrejši Španec Sergio Garcia.