Jeseničani v finalu alpske lige

Bolzano, 2. aprila - Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na četrti tekmi polfinala alpske lige po podaljšku na gostovanju premagali Ritten s 5:4 in se s skupnim izidom 3:1 v zmagah uvrstili v finale. Pred 800 gledalci je odločilni gol v 76. minuti dosegel Eetu Elo.

Po visoki zmagi na zadnji tekmi v Podmežakli je Gorenjcem tudi tokrat kazalo dobro vse do končnice, ko bi skoraj zapravili priigrano.

Strelci so v dvorani v Rittnu, severovzhodno od Bolzana, potrebovali tretjino za ogrevanje, nato pa sta Jaša Jenko in Eric Pance poskrbela za vodstvo gostov. Po začasnem znižanju je Luka Ulamec spet povišal na + 2.

Ko pa je v zadnjem delu Jesperi Viikila povišal na 4:1, je vse kazalo, da so jeseniški hokejisti prvi finalisti letošnje izvedbe tega tekmovanja. A Ritten je in poravnal.