Pet kolajn na EP v taekwondoju ITF

Poreč, 2. aprila - Slovenski tekmovalci v teakwondoju verzije ITF so na evropskem prvenstvu v Poreču, ki se je končalo danes, v članski kategoriji v konkurenci tekmovalcev iz 12 držav, zaradi stanja z epidemijo koronavirusa je bilo tekmovanje nekoliko osiromašeno, osvojili pet odličij.

V članski kategoriji sta se z naslovom evropskih prvakov okitila Staša Lipnik v kategoriji do 72 kg in Dean Vukančič v kategoriji do 85 kg.

Evropska podprvakinja v testu moči je postala Katarina Sandić. Po dve bronasti medalji sta si priborila Saša Sirše in Simon Zajec. Bronasto medaljo je osvojil tudi novinec na največjih tekmovanjih David Georgijevski.

Skupaj so slovenski tekmovalci v vseh starostnih kategorijah osvojili pet zlatih, štiri srebrne in devet bronastih kolajn.