Jože Čeper do slovenskega izida dneva v Kairu

Kairo, 28. februarja - Slovenski strelec Jože Čeper je na današnji uvodni tekmi letošnjega svetovnega pokala v Kairu osvojil 29. mesto v disciplini zračna puška 10 metrov. Petindvajsetletni strelec iz Gornjih Ležeč je zadel 576 krogov, do preboja v polfinale pa so ga ločili trije krogi.

Čeper se je do zadnje serije spogledoval z uvrstitvijo v polfinale, potem ko je zadel 98, 97, 96, 95 in 97 krogov, po 93 krogih v zadnji seriji pa je močno zdrsnil po razpredelnici in v konkurenci 92 strelcev današnjo tekmo končal na 29. mestu.

Na današnji tekmi z zračno puško se je od štirih slovenskih strelk najbolj izkazala Živa Dvoršak, ki je osvojila 38. mesto. Tridesetletna Ljubljančanka je v deželi faraonov v šestih serijah zadela 626 krogov.

Klavdija Jerovšek je v konkurenci 118 strelk zasedla 56., Sonja Benčina 86., Urška Kuharič pa 95. mesto.