Kristoffersen do druge zmage na progi Gudiberg

Garmisch-Partenkirchen, 27. februarja - Henrik Kristoffersen je zmagovalec tudi drugega slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Garmisch-Partenkirchnu.

Kitajska, Peking.
Norvežan Henrik Kristoffersen.
Arhiv Xinhua/STA

Norvežan je na progi Gudiberg slavil z osmim časom prve vožnje po polomu favoritov s prve proge. Prvič v tej zimi se je zgodilo, da je en smučar zmagal na dveh slalomih. Kristoffersen vodi tudi v slalomskem seštevku. Do konca sta še dve preizkušnji v tej disciplini.

Tako kot včeraj sta bila v boju za uvrstitev v drugo vožnjo neuspešna oba Slovenca. Žan Kranjec je bil prepočasen za še en nastop, Tijan Marovt pa prve vožnje ni končal.

Britanec Dave Ryding, ki je bil na prvi progi komaj 19., je v finalu nadoknadil velik zaostanek ter še drugič v tej sezoni skočil na stopničke, po senzacionalni zmagi v Kitzbühelu. Linus Strasser je s tretjim mestom poskrbel za domače stopničke. Strasser je bil na prvi progi 16.